Co je Myasthenia gravis, jak se onemocnění projevuje a proč k němu dochází? Jaké rozlišujeme formy této nemoci? Která vyšetření je třeba absolvovat v případě podezření na uvedenou chorobu a jaké jsou možnosti její léčby? Odpovědi a další informace, které se týkají dané tematiky, naleznete v uvedených zdrojích.
Myasthenia gravis je závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje svalový přenos. Jak časté je toto onemocnění? Je dědičné? A kdo patří do rizikové skupiny?
Státní ústav pro kontrolu léčiv zpřístupňuje jedinečnou databázi klinických studií povolených v České republice. Klinické studie (klinická hodnocení) slouží k prokázání bezpečnosti, účinnosti nebo jakosti nových léků.
Myasthenia gravis je nervosvalové onemocnění, kdy dochází k nadměrné svalové slabosti a unavitelnosti. Onemocnění není příliš časté, není však ani zcela vzácné.
Příčinou je přerušení komunikace mezi nervem a svalem. Jak častá je tato diagnóza? Je onemocnění dědičné? Na otázky odpovídá MUDr. Jana Junkerová z neurologické kliniky FNO.
Nezávislý neziskový spolek pacientů s diagnostikovaným onemocněním myasthenia gravis, jejich rodinných příslušníků, odborníků se zaměřením na problematiku tohoto onemocnění a dobrovolných členů z řad široké veřejnosti.
Myasthenia gravis je vzácné neurologické onemocnění. Objevuje se až během života a záleží na souhře mnoha faktorů, přičemž u každého pacienta mají jednotlivé faktory různou váhu. Dosud není možné říci, že souhra těch a těch faktorů určitě vyvolá myasthenii.