Co je elektroencefalografie (EEG), k čemu slouží a jak probíhá? Je třeba zvláštní přípravy ze strany pacienta na toto vyšetření? Jaké jsou nové metody vyhodnocování záznamů EEG? Potřebné informace, které se týkají uvedeného tématu, můžete nalézt v těchto zdrojích.
Elektroencefalografie, zkráceně EEG, vyšetřuje činnost lidského mozku tím, že snímá na povrchu hlavy elektrické potenciály, které neustále vznikají mozkovou činností.
Záznam elektrické aktivity v různých částech mozku – tedy známé EEG – se užívá k diagnostikování spánkových poruch, epilepsie i dalších chorob. Záznam je však často velmi rozsáhlý a jeho vyhodnocování velmi náročné.
K čemu slouží elektroencefalograf. Hostempořadu je MUDr. M. Šusta
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací.
Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu.
Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem.
NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.