Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě dráždivého tračníku. Jak souvisí syndrom dráždivého tračníku s psychikou, co ovlivňuje stav střev a které změny v životosprávě mohou pomoci při zmiňovaných potížích? Odpovědi na tyto otázky najdete v uvedených příspěvcích.
Co je syndrom dráždivého tračníku IBS? Jaké jsou příčiny IBS? Často kladené otázky týkající se IBS. Fakta a mýty o IBS, Online test na IBS a další informace.
Státní ústav pro kontrolu léčiv zpřístupňuje jedinečnou databázi klinických studií povolených v České republice. Klinické studie (klinická hodnocení) slouží k prokázání bezpečnosti, účinnosti nebo jakosti nových léků.
Syndrom dráždivého tračníku je časté střevní onemocnění, jehož příčina není známa. Vyznačuje se především rozmanitými problémy s břichem. Nelze jej vyléčit, avšak vhodnou terapií se mohou zmírnit příznaky.
Dovolenou někdy umí pořádně zkomplikovat střevní komplikace. Nejčastěji je způsobí dietní chyba, ale někdy může být příčinou i stres. Funkčními trávicími poruchami u nás trpí 15 až 20 procent lidí, nejčastější z nich je syndrom dráždivého tračníku.
Potíže, o kterých se nemluví s kamarády ani rodinou a často ani s lékaři, jsou bolest břicha, nadýmání, zácpa či průjem. Až 15 % z nás je zažívají. Mezi nejdůležitější spouštěče patří jídelníček a stres.
Syndrom dráždivého tračníku je porucha zažívání projevující se bolestí břicha, nadýmáním, průjmem či naopak zácpou. Dráždivý tračník může postihnout člověka jakéhokoli věku a bohužel se nevyhýbá ani dětem.
Možná také patříte mezi ty, kteří delší dobu trpí zažívacími potížemi: bolestmi břicha, zácpou, průjmem a nadýmáním a nemohou najít důvod. Může se jednat o syndrom dráždivého tračníku.